Kukurydza na kiszonkę-sprzedaż?

Re: Kukurydza na kiszonkę-sprzedaż?

Postprzez Przemek123100 » 15 Kwi 2012, 18:05

Faktycznie zle policzyłem .Nasiona to tam dużo nie będą kosztować ,ale widzicie bo ja zapomniałem o cenach tych i owych ;) .Tak więc ile tam może kosztować 180kg saletry :?: ,i 2x opryski to niech będzie te 400zł za opryski to teraz to dupa wyszła :( .Faktycznie zle policzyłem przepraszam ale no zapomniałem tylko Panowie nie miejcie do mnie urazy że zapomniałem policzyć takiej dużej dobrnostki.To teraz wyjdzie nam zajebi... sumka ,chyba nie muszę pisać jaka :?: :?: .

Panowie proszę Was o napisanie opini na ten temat ;) .
Przemek123100

Miejscowość: Zachodniopomorskie

Postprzez miwigos » 15 Kwi 2012, 19:42

Wystarczy słuchać doświadczonych farmerów i się nie mądrzyć , głupot nie pisać ,dobrze liczyć i nie obrażać innych
miwigos

Postprzez adamek » 15 Kwi 2012, 20:02

Słuchaj Przemuś to Ty mnie nie wkur... bo TY nie masz nic wspólnego z rolnictwem i pier.... co tam robi Twój sąsiad posiej sobie kukurydze przy takich kosztach jak mówisz i zobaczysz o ile masz gdzie na działce juz Ci Mwigwinos napisał ze nie umiesz liczyć przy kukurydzy ile zainwestujesz tyle zbierzesz i mnie tu nie obrażaj bo jestes zbyt mądry ale chyba książkowo a nie praktycznie
adamek

Postprzez Przemek123100 » 15 Kwi 2012, 21:40

miwigos napisał(a):Wystarczy słuchać doświadczonych farmerów i się nie mądrzyć , głupot nie pisać ,dobrze liczyć i nie obrażać innych

miwigos kto tu kogo obraża co :?: :?: .Wy zaczynacie a potem macie pretensje do kogoś co nic nikomu nie zrobił i nikogo nie obraził :shock: ,miwigos napisz mi gdzie ja Ciebie tu obraziłem :?: ,no owszem zdarzyło mi się że Ciebie obraziłem (nazwałem Cie baranem),przepraszam za to ale Ty też nie jesteś bez winy,sprowokowałeś mnie no pomyśl czego mogłeś się spodziewać ;) .Już nie jestem na Was zły tzn. że Wy mnie obrażacie w tych postach co piszecie,rozumiem Was że chcecie się pokazać z jak najmądrzejszej strony no ale naprawdę nie przesadzajcie :( .Miwigos ja się nie mądrze tylko piszę jak to u mnie robi gospodarz na wsi a to że nie policzyłem takiej drobnostki to nie znaczy że ja się nie znam na rolnictwie(tu już mnie obraziliście,ale ja potrafię przebaczyć takim osobą co piszą od razu ani nie pomyślą ani się nie zastanowią co piszą ,a żeby tylko kogoś obrazić i ciekawi mnie jak Wy się z tym czujecie :?: bo z tego co ja mogę zrozumieć z Waszych postów to tylko mądrości jak byście byli nie wiadomo kim chyba Eistainem(nie wiem czy dobrze napisałem ale mniejsza o to),także w żadnym wypadku nikogo z Was tu w tej wypowiedzi nie uczę ;) .W zasadzie to będę szczery nie mam do Was urazy tylko proszę Was wszystkich nie obrażajmy się nawzajem bo z tego nikt z nas nie będzie zadowolony ;) .Nie chcę się mądrzyć ale wydaje mi się że to co napisałem to dojdzie do Was i zaczniecie inaczej postrzegać innych ;) .

adamek napisał(a):Słuchaj Przemuś to Ty mnie nie wkur... bo TY nie masz nic wspólnego z rolnictwem i pier.... co tam robi Twój sąsiad posiej sobie kukurydze przy takich kosztach jak mówisz i zobaczysz o ile masz gdzie na działce juz Ci Mwigwinos napisał ze nie umiesz liczyć przy kukurydzy ile zainwestujesz tyle zbierzesz i mnie tu nie obrażaj bo jestes zbyt mądry ale chyba książkowo a nie praktycznie

Hmm,w zasadzie to wszystko to co chciałem napisać to już napisałem ale adamek zastanów się naprawdę co Ty piszesz ;) ;) :( i dlaczego zaraz mnie tu obrażasz przecież ja Ciebie nie obraziłem :( :?: ,jak dobrze pamiętam to nie jestem z Tobą na ''T'' hmm :?: .Nie bardzo rozumiem dlaczego Ty (mógłbym Cię nazwać jaśnie Panem,obrazić i wyzwać od różnych ale tego nie zrobię ,powstrzymam się choć nie jest łatwo).No tak po pierwsze to ja nie pierd....,po drugie to Ty chyba nie umiesz liczyć,po trzecie nigdzie Cię tu nie obraziłem i nie pisz że tak było bo to nie prawda to że Ty mnie wkurw... tymi swoimi mądrościami że to się nie uda bo coś tam to ...,po czwarte nie jestem zbyt mądry a przynajmniej za mądrusia się nie uwarzam także bez urazy czy obrazy to Ty mnie nie obrażaj bo jak narazie to Ty i miwigos to robicie :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .Mi nie pozostaje nic jak Was chyba dwóch tylko przeprosić no i poprosić o że tak powiem zrozumienie tego przekazu co napisałem :D ;) .Proszę i jeszcze raz mam nadzieję że ostatni raz przepraszam 8-) .
Przemek123100

Postprzez LukaszKalisz » 15 Kwi 2012, 22:13

Wg mnie 180kg saletry to nic nie pomoże. Ja bym dał tonę mieszanki 20 10 30 która kosztuje 1600zł więc to są koszty. a nasiona też nie są tanie tak jak mówisz. za siew też wezmą ze 200 zł. a dolistne nawożenie będzie ze 300zł sam nawóz a ochrona to min 500zł bym liczył ale to tylko moje obliczenia na oko bo ja tego nie uprawiam.
LukaszKalisz

Miejscowość: Kalisz

Postprzez Przemek123100 » 16 Kwi 2012, 16:34

LukaszKalisz coooooooooo siew 200zł/ha :?: :?: :?: ,to aż tak podrożało :?: :?: :?: .Ja to tak na oko podliczyłem bo on to robi własnym sprzętem a nie czyimś ;) ;) .

Ja już sie nie będę w tym temacie odzywał ;) ,chodziło mi tylko o Waszą opinie czy tam zdanie dlaczego lub czy opłaca się takie coś uprawiać ;) .Nie chce mi się już z nikim z Was użerać czy to się da czy nie wyzywać ,obrażać o byle gów... ;) .Mnie takie zachowanie nie bawi ;) :) .Ja czekam tylko na Waszą opinie i nic więcej ,najlepiej w kilku zdaniach dlaczego nie i dlaczego tak,czy to tak trudno(bez urazy czy żartów z Was).
Przemek123100

Postprzez LukaszKalisz » 16 Kwi 2012, 17:38

nie wiem jak jest z siewem kukurydzy ale od cebuli biorą 200zł
LukaszKalisz

Miejscowość: Kalisz

Postprzez Przemek123100 » 16 Kwi 2012, 18:08

Ja słyszałem że za siew kuku z podsiewaczem nawozu biorą 120zł/ha + koszt paliwa ok.10zł ale nie wiem czy to prawda :? :roll: .
Przemek123100

Postprzez miwigos » 16 Kwi 2012, 20:12

Przemek nie policzyłeś wielu kosztów np.folia na przykrycie pryzmy,nikt nie zabierze ci prosto z pola sieczki i dobre 60 kg azotu ma starczyć
miwigos

Postprzez miwigos » 16 Kwi 2012, 20:15

Adamek dzięki za poparcie bo Przemek wiedzę książkową to ma ale praktyki zero i chce nasz uczyć
miwigos

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kukurydza

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości